Kompletní rekonstrukce panelákových bytů Trutnov - Montér Václav     www.monter-vaclav.czRekonstrukce panelákového bytu 2+1 www.monter-vaclav.cz

Rekonstrukce panelákového bytu 2+1 na 3+1


Rekonstrukce panelového bytu 2+1 a jeho změna dispozice na 3+1? Pojďte se, společně se mnou podívat, jak tato přeměna probíhala. Tentokrát v městě Hostinné.

Mladá rodina mě oslovila, ohledně kompletní rekonstrukce, jejich panelákového bytu o velikosti 2+1. Hlavní požadavek byl, aby syn měl pokoj a rodiče ložnici. Doposud měli společné spaní v jedné místnosti.

Při takto kompletních rekonstrukcích bytu je nejdůležitější, všechno připravit tak, aby započatá rekonstrukce neměla žádný zádrhel a nevznikali žádné prostoje. To znamená, dohodnout všechna potřebná řemesla tak, aby na sebe navazovala. Tím, že se měnila dispozice koupelny, změnila se i dispozice kuchyně. Původní kuchyně byla v průchozí chodbě, za koupelnou. Nová kuchyně je po boku nové koupelny. Novou kuchyň dodala firma Siko a tím, že dodání kuchyně trvá 8 týdnů, museli jsme, de facto druhý den po započetí bouracích prací, oznámit majiteli, rozměry pro novou kuchyň. Bylo to hlavně kvůli tomu, že by majitel měl zrekonstruovaný byt a na kuchyň by si musel počkat třeba další měsíc. Proto dopředné plánování, před rekonstrukcí bytů, je velice důležité, napříč všemi zainteresovanými řemesly.

 

Bourací práce spočívaly ve vybourání původního umakartového jádra, odstranění panelové příčky mezi původní kuchyní a vstupní chodbou bytu a vyříznutí kovových zárubní interiérových dveří. U dveří bych se rád zastavil. Při rekonstrukcích bytů jsou dveře docela opomíjený prvek, kdy se zákazník spokojí s původními a „vylepší“ je nátěrem. Když je potom byt celý rekonstruovaný a doplněný o moderní prvky dnešního bydlení, jsou původní dveře dost velkým kýčem bytu a majitel pak zjistí, že nebyl dobrý nápad šetřit v tomto směru. Nové obložkové dveře výrazně podtrhnou celkový dojem z bytu a jsou dominantou při vstupu do místnosti. Proto původní ocelové zárubně vyřízneme a ke konci rekonstrukce provedeme montáž obložkových dveří.

 

Koupelna dostala úplně nové rozměry a může se pyšnit rozměry 240 x 240 cm. Vstup do koupelny se přemístil do propojovací chodby s novou kuchyní. Pračka s integrovanou sušičkou, si našla pěkné zákoutí, hned za dveřmi koupelny. Za stoupačkou, do které se dostanete revizními dvířky skrytými pod obkladem, se nachází závěsné WC s konstrukcí Geberit. Původně bylo v této části stojící WC a vstup na něj byl ze vstupní chodby bytu. Kvůli WC, se musela předělat i odpadní trubka, která se rozřízla a vyměnila se odpadní hrdla. Voda a odpady pro sprchový kout, umyvadlo a kuchyňskou linku se vedly po panelové stěně. Díky tomuto detailu vznikla pěkná přizdívka, do které se instalace schovaly a ve sprchovém koutě a u WC vznikl sokl, pro odkládání koupelnových potřeb. Bílý obklad od českého výrobce Rako ve velikosti 60 x 30 cm ladil s dlažbou v dekoru dřeva o velikosti 120 x 20 cm. Bylo zde použito dvou barev spárovacích hmot a barevných silikonů. Dlažba byla použita, jak na stěnách, tak i na podlaze. Sprchový kout o velikosti 120 x 90 cm nabízí velmi pohodlné sprchování a jeho vnitřní část je od výrobce opatřena povrchovou úpravou. Úprava spočívá v nano vrstvě vnitřního skla, která stimuluje stříkající vodu do kuliček. Závěsná skříňka s umyvadlem je dlouhá 80 cm a umožňuje velmi pohodlnou osobní hygienu. Koupelna je vybavena odtahovým ventilátorem par, s časovým doběhem a uzavíratelnou žaluzií. Osvětlení koupelny podtrhují LED panely zapuštěné do stropu. Jsou zde provedeny dva samostatné světelné okruhy. Jeden je nad umyvadlem, druhý uprostřed koupelny. Při rozsvícení tří LED panelů, je koupelna perfektně osvícená.

 

Kuchyně je oproti původní rohová a obsahuje dnešní nejmodernější spotřebiče. Indukční deska, dotyková digestoř, keramický dřez, myčka a vestavná lednice dělají vaření zábavou. Vrchní skříňky jsou ze odspodu opatřeny LED diodovým osvětlením, které se spouští vypínačem na stěně vedle pracovních zásuvek. Prostor mezi pracovní deskou a horními skříňkami je vyplněn keramickým dekorovaným obkladem ve velikosti 75 x 25 cm. Obklad je použit i v části stěny, kde je digestoř. Zde je dotažen, až ke stropu kuchyně. Nové koupelnové jádro je postaveno pomocí ocelových profilů vyplněné izolací a sádrokartonu. Na této konstrukci jsou zavěšeny horní skříňky na straně digestoře.

 

Pokoj, který byl původně využíván jako dětský pokoj a ložnice rodičů, se uprostřed přepažil. Aby bylo docíleno protihlukových vlastností, je tato příčka postavena z ocelových profilů, vyplněna akustickou izolací a opláštěna sádrokartonovými deskami. Přepažením vznikly dvě místnosti o velikosti 345 x 300 cm.

 

V celém bytě je nově provedena elektroinstalace v měděných vodičích. Stropní osvětlení je řešeno pomocí zápustných LED panelů o různých velikostech, pro každou místnost bytu. V každé, z obývacích místnostech bytu, je proveden kabelový rozvod, pro sledování televize. V celém bytě, jsou provedeny sádrokartonové podhledy, zatmelené spáry spojů panelových stěn a byt je vymalován kvalitní akrylátovou bílou barvou o bělosti 95%. Podlahy bytu byly vylity v celé ploše podlahovou nivelační stěrkou. Na takto zaschlý rovný podklad, byla nalepena vinylová podlaha. Ke konci rekonstrukce, byla provedena montáž dveřních obložek a osazení dveří. Dveře jsou ve stejném dekoru a dodalo je Siko.

 

Zajímavosti z rekonstrukce bytu:

  • Byt se nachází v 3. patře bez výtahu a s tím souvisí delší doba rekonstrukce a fyzická náročnost
  • Zrušení dveřních kovových zárubní, nahrazení dveřmi s obložkovou zárubní
  • Změna dispozice  bytu z 2+1 na 3+1
  • Plynový rozvod byl zrušen, vaření je nyní na elektrických spotřebičích
  • Doba rekonstrukce byla 9 týdnů
  • Čas, strávený v dodávkovém voze pro potřeby rekonstrukce, byl 72 hodin

 

 

Reference od klienta:

Pana Chroustovského jsme oslovili s požadavkem na kompletní rekonstrukci panelákového bytu.Od první nezávazné poptávky, až po předání díla, byla profesionalita a přístup pana Chroustovského na nejvyšší úrovni. Pan Chroustovský zajistil všechny potřebné řemeslníky, cenové nabídky a posléze i jejich služby.Samozřejmostí byli konzultace a informace, jak probíhá stavba, dokonce i na dovolené.Celá rekonstrukce proběhla podle přesného časového harmonogramu a rozpočtu.

Nejvíce ovšem oceňuji, individuální přístupu k rekonstrukci, pan Chroustovský je nadmíru pečlivý a spolehlivý. K rekonstrukci přistupuje, jako kdyby jí dělal pro sebe, a toho si opravdu cením.

 

Martin Kučeravý, Hostinné

 

Video bytu:

 

Video koupelny:Dodané služby


PLÁNUJETE REKONSTRUKCI?
Zavolejte mi 777 591 901, nebo napište info@monter-vaclav.cz

Ostatní realizace