Kompletní rekonstrukce panelákových bytů a koupelen Trutnov - Montér Václav     www.monter-vaclav.czPanelákový byt 3+1 a jeho rekonstrukce - www.monter-vaclav.cz

Panelákový byt 3+1 a jeho rekonstrukce


Zajímavá kompletní rekonstrukce panelákového bytu o dispozici 3+1, kde původní stav připomínal spíše bydlení na chalupě? Pojďme se společně podívat, jak tato rekonstrukce  probíhala.

Když mě po e-mailu nový majitel tohoto bytu oslovil, že tento byt koupil a potřebuje kompletní rekonstrukci a zda-li bych ji mohl provést, trochu jsem znejistěl. Vysvětlím. Tento pán je narozen na Ukrajině a oslovil mě zrovna v době kdy začala válka mezi Ukrajinou a Ruskem. Každý na to měl jiný názor, můj byl rozpačitý a nepochopil jsem, proč v roce 2022 je kousek od nás válka. Nicméně obavy rychle přešly, protože nový majitel bytu je skvělý člověk, který v ČR žije dlouho a má můj velký obdiv za to, jakou práci dělá. Nejhezčí odměnou pro mě je, když je zákazník spokojený s mojí prací a bylo až dojemné, jaké jsem dostal pochvaly za rekonstrukci tohoto bytu.

Umakartové jádro

Bylo jako vždy při těchto rekonstrukcích panelákových koupelen po své životnosti. Z vnějšku bylo vylepšeno dřevěnými palubkami, stejně jako celá chodba. Vše vzalo za své, a tak se vše vybouralo a začalo se stavět znova. Byla zde možnost zvětšení koupelny o proti původnímu půdorysu. Musela se ale udělat úprava dveřního otvoru do kuchyně, kdy se dveřní otvor posunul o 50 cm k panelové zdi. Tímto se hned vyřešilo několik úskalí a to, že rohová kuchyňská linka mohla být větší, zvětšil se prostor na WC a i celá koupelna. V koupelně je zajímavostí sprchový kout, který je přes celou šíři koupelny. Jeho rozměr je 160 cm x 90 cm, v jeho podlaze je černý sprchový žlab o délce 100 cm. Na delší stěně je nalepená dlažba o formátu 60 x 60 cm a tento formát v betonovém dekoru je použit na podlaze koupelny, sprchového koutu a WC. Na dalších třech stěnách koupelny je použit již klasický obklad a to ve formátu 30 x 60 cm. V čele sprchové vaničky je použita dlažba v prknovém dekoru, stejně jako je obložena zadní stěna na WC. Koupelnové skříňky jsou v dekoru dřeva a vše je kombinováno s černými úchyty, vodovodními bateriemi, sprchovými dveřmi, elektrickým topným žebříkem a koupelnovými doplňky.

WC

Je kompletně zrekonstruováno taktéž, nechybí zde kvalitní vzduchový odtah a osvětlení, stejně jako v koupelně. Obkladové materiály jsou použity stejné jako v koupelně. WC závěsná mísa od Jika, konstrukce Geberit, malé umyvadlo se skříňkou, to jsou prvky, které utváří celkově příjemný, čistý a estetický dojem této rekonstrukce. Měl jsem opět možnost seberealizace, takže po dohodě s majitelem byla koupelna a WC v mé režii. Nevyužili jsme žádné PC konfigurátory, ale použili jsme mé znalosti při rekonstrukcích panelákových koupelen a přání majitele na obkladové materiály.

Kuchyně 

Dostala taktéž potřebnou péči, protože ta původní nesplňovala nic z dnešních moderních trendů a ještě hrozilo riziko úrazu elektrickým proudem. Tím, že se posunul dveřní otvor, vzniknul pěkný půdorysný prostor pro novou kuchyňskou linku. Kuchyň jsme si nechali nakreslit v kuchyňském studiu v Siko Trutnov, kde dle námi zadaných rozměrů udělali návrh. Dle návrhu jsme připravili všechny potřebné instalační rozvody ať už to byla voda, odpady a elektrika. Po malbě a položení vinylových podlah byl kuchyňský prostor připraven na montáž nové kuchyňské linky.

Chodba 

Změnila půdorysné dispozice kvůli zvětšení koupelny a WC. Majitel si nechal vyměnit původní panelákové dveře bezpečnostní a protihlukové. Nad dveřmi jsme umístili elektrický rozvaděč a v celém bytě se natahaly nové měděné rozvody. Někde jsem zanechali původní zásuvky, někde jsme museli přidat. Přidání zásuvek do panelových stěn je celkem náročná a nejmíň oblíbená práce při našich rekonstrukcích. Bohužel je s tím spojen i velký hluk, který se rozléhá po celém domě. V bytě jsou v každé z místností nově sádrokartonové tropy s moderním stropním LED osvětlením. V konstrukci stropů jsou rozvedeny elektrické vodiče a svedeny ve stěnách k příslušným elektrickým zásuvkám a světelným vypínačům. Z chodby do všech místností byly vytrhány původní kovové dveřní rámy a do těchto připravených dveřních otvorů se namontovaly moderní dveře s hezkými černými obložkami. Tyto dveře jsou taktéž ze Sika a jsou v dekoru jako kuchyňská linka.

Pokoje

Jsou taktéž kompletně zrekonstruovány. Původní malba se oškrábala, udělala se nová elektroinstalace. Provedla se montáž sádrokartonových stropů, které se osadili moderním a úspornými LED panely. V každém pokoji a i v kuchyni, se vyměnily původní litinové radiátory za plechové deskové osazené termohlavicemi. Nátěr trubek po sváření se opatřil bílou barvou, stejně jako stěny a stropy celého bytu. Původní podlahová krytina, kde bylo lino a dlažba se strhlo a vybouralo. Po přípravných pracích se podlahy vylily samonivelační hmotou a na konci rekonstrukce se položila vinylová podlaha v dekoru dveří a kuchyně. Po položení podlahy se naistalovaly dveře s obložkami a olištovaly se stěny.

 Dodané služby
PLÁNUJETE REKONSTRUKCI?
Zavolejte mi 777 591 901, nebo napište info@monter-vaclav.cz

Ostatní realizace