Kompletní rekonstrukce bytů Trutnov - Montér Václav     www.monter-vaclav.czRekonstrukce panelákového bytu 3+1 - www.monter-vaclav.cz

Rekonstrukce panelákového bytu 3+1


Výborná přeměna panelákového bytu, kde neplatiči nájemného, byt hodně poškodili.

Opět velmi zajímavá rekonstrukce panelákového bytu o dispozici 3+1 a podlahové ploše 74 m2. Tento byt byl opravdu ve špatném stavu, kde probíjela elektrika, kapající voda řádila ve stoupačkách, stěny dostaly nápisy a bylo zde zničené umakartové jádro. Myšlení některých omezených jedinců je opravdu zvláštní. Když Vám ničí majetek, který nemůžete ani obývat a bohužel musíte platit pořád provoz bytu, nezbývá než to řešit soudně. Po nepříjemných soudních tahanicích, se neplatícího nájemníka podařilo z bytu dostat a po pečlivém plánování, jsme se mohli pustit do oprav a rekonstrukce bytu.

Začalo se s demolicí všeho, co nový byt potřebovat nebude. Umakartové jádro, které je zdravotně závadné, bourám zvlášť s oblibou. Skříň v předsíni s bočním panelem, panel v kuchyni, kde byla předtím spíž a nastřelené garnyže se poroučely k podlaze. Došlo i na vyřezání kovových dveřních zárubní a podlaháři si užili trháním lina, krásný den. Po těchto pracích a odnosu stavební sutě do připraveného kontejneru, se začalo se stavbou nového jádra.

 

Jádro bylo postaveno za pomocí ocelových profilů a sádrokartonových desek, odolávající vlhkosti. Zelené desky byly použity pro koupelnu, WC a část kuchyně. V celém bytě, se pomocí sádrokartonu, snížily stropy a v jejich dutinách je vedena nová elektroinstalace, která je v měděných vodičích. Obývací místnost, ložnice a dětský pokoj má novou elektroinstalaci, zásuvky jsou rozmístěny v každém rohu místnosti. Světlo do místností dodává stropní LED panel, který je zapuštěn do sádrokartonového stropu. Všechny místnosti mají oškrábanou původní malbu. Panelové spáry a jiné nevzhledné povrchy stěn byly opraveny. Poté se místnosti napenetrovaly. Podlaháři vylili nivelační stěrky a po zaschnutí se byt vymaloval akrylovou bílou barvou v bělosti 95%. Po malování podlaháři položili na podlahu měkčené lino. Po instalaci lina se usadily obložkové zárubně v dekoru buk. Na připravené zárubně se usadily dveře, namontovaly se kliky a vše se seřídilo pro pohodlné zavírání nově vytvořených dveří.

 

Koupelna má sprchový kout, který je umístěn na protější straně stoupaček. Zde se nachází i zavěšená skříňka s umyvadlem a zrcadlem. Kvůli potřebným instalacím vody a odpadu se na panelové stěně koupelny přizdila zeď z Ytongu, kde ve sprchovém koutě vytvořila pěknou niku na odkládání sprchových potřeb. Sprchová vanička má skrytý sifon, takže odtékající voda se pěkně ztrácí v mezeře. Koupelna má připraveny instalace pro pračku, je zde topný elektrický žebřík, odtahový ventilátor s časovým doběhem a LED osvětlení stropu, kde druhé světlo pro zrcadlo má svůj vypínač a pracovní zásuvku.

 

WC je vytvořeno systémem Geberit, kde rozpěrná konstrukce závěsného WC je ukotvena v zesílených 2 mm UA profilech. Tento systém uchycení závěsného WC v panelákové koupelně, je velmi pevný a drží podstatně lépe, než v Ytongových tvárnicích. Po dvojitém opláštění WC konstrukce, vytvoření revizních dvířek stoupaček a výmalbě se přešlo k obkládání stěn a položení dlažby. Po vyspárování a aplikací silikonů se namontovala WC mísa s pomaloběžným prkénkem a nainstalovalo se splachovací tlačítko.

 

V bytě byly provedeny topenářské práce, kde litinové radiátory nahradily ocelové deskové. Nejen že lépe vypadají, ale jsou zavěšeny na zdi, takže nenarušují podlahu, tak jako žebrované radiátory. Ty byly původně namontovány na ocelové vingle, které byly zabetonovány do podlahy. Kuchyň a její vybavení si majitel pořídil od firmy Siko, která mu provedla i odbornou montáž.

 

Zajímavosti z rekonstrukce bytu:

  • Původní byt byl zničen neplatícím nájemníkem
  • Závěsné WC bylo nainstalováno pomocí UA profilů 
  • Nika ve sprchovém koutě a sprchová vanička se skrytým sifonem
  • Vybourání ocelových dveřních zárubní a nahrazení dveřmi s obložkami
  • Byt se nachází v 1. patře a s tím souvisí rychlejší doba rekonstrukce
  • Doba rekonstrukce byla 9 týdnů

 

Reference od klienta:

“Potřebovali jsme kompletní rekonstrukci našeho panelového bytu, který byl po předchozím uživateli velmi zanedbaný. Při hledání na Internetu jsem našel web p. Chroustovského, který se od ostatních lišil zejména podrobným popisem a fotodokumentací rekonstrukcí, které prováděl. Pana Chroustovského jsem oslovil, komunikoval rychle, nabídl i pro mě klíčovou referenční návštěvu právě probíhající rekonstrukce na podobném bytě. Prohlídka referenčního bytu, diskuze ohledně postupu rekonstrukce a řada neocenitelných rad a informací mě přesvědčila o tom, že mám před sebou správného člověka!
A nemýlil jsem se. Průběh rekonstrukce probíhal dle domluvy a o jejím průběhu jsem byl průběžně informován vč. fotodokumentace. Včasné konzultace, četné rady a doporučení ohledně provedení úprav byly k nezaplacení! Kvalitní práce p. Chroustovského a jeho kolegů (zejm.pan Vašátko instalatér-topenář) byla perfektní! 
Jsem rád, že jsem zvolil právě pana Chroustovského, pracoval jako by to bylo na vlastním nejen rukama, ale také hlavou a srdcem!
Díky tomu je výsledek a celý dojem z rekonstrukce z mé strany velmi pozitivní a neváhal bych se s ním pustit do další! “
 
Vladimír Havelka s rodinou

 

Na video zrekonstruovaného bytu se můžete podívat zde:



Dodané služby






























PLÁNUJETE REKONSTRUKCI?
Zavolejte mi 777 591 901, nebo napište info@monter-vaclav.cz

Ostatní realizace