Montér Václav Montér Václav » Rekonstrukce panelákového bytu 3+1

Rekonstrukce panelákového bytu 3+1


Výborná přeměna panelákového bytu, kde neplatiči nájemného, byt hodně poškodili.

Opět velmi zajímavá rekonstrukce panelákového bytu o dispozici 3+1 a podlahové ploše 67 m2. Tento byt byl opravdu ve špatném stavu, kde probíjela elektrika, kapající voda řádila ve stoupačkách, stěny dostaly nápisy a zničené umakartové jádro. Myšlení některých omezených jedinců je opravdu zvláštní, a když vám ničí majetek, který nemůžete obývat a bohužel musíte platit pořád provoz bytu, nezbývá než to řešit soudně. Po nepříjemných soudních tahanicích, se neplatícího nájemníka podařilo z bytu dostat a po pečlivém plánování, jsem se mohl s kolegy pustit do oprav a rekonstrukce bytu.

Začalo se s demolicí všeho, co nový byt nepotřeboval. Umakartové jádro, které je zdravotně závadné, bourám zvlášť s oblibou. Skříň v předsíni společně s bočním panelem, panel v kuchyni, kde byl kdysi špajz a nastřelené garnyže. Došlo i na vyřezání kovových dveřních zárubní a podlaháři si užili trháním lina krásný den.

Po těchto pracích a odnosu do připraveného kontejneru, se začalo se stavbou nového jádra. Jádro bylo postaveno za pomocí ocelových profilů a sádrokartonových desek, odolávající vlhkosti. Zelené desky byly použity pro koupelnu, WC a část kuchyně. V celém bytě, se pomocí sádrokartonu, snížily stropy a v jejich dutinách je vedena nová elektroinstalace, která je v měděných vodičích.

Obývací místnost, ložnice a dětský pokoj má novou elektroinstalaci, zásuvky jsou rozmístěny v každém rohu místnosti. Světlo do místností dodává stropní LED panel, který je zapuštěn do sádrokartonového stropu. Všechny místnosti mají oškrábanou původní malbu. Panelové spáry a jiné nevzhledné povrchy stěn byly opraveny. Poté se místnosti nepenetrovaly. Podlaháři vylili nivelační stěrky a po zaschnutí se byt vymaloval akrylovou bílou barvou v bělosti 95%. Po malování podlaháři položili na podlahu měkčené lino.

Koupelna má sprchový kout, který je na protější straně stoupaček. Zde se nachází i zavěšená skříňka s umyvadlem a zrcadlem. Kvůli potřebným instalacím vody a odpadu se na panelové stěně koupelny přizdila zeď s Ytongu, kde ve sprchovém koutě vytvořila pěknou niku na odkládání sprcháčů. Sprchová vanička má skrytý sifon, takže odtékající voda se pěkně ztrácí v mezeře. Koupelna má připraveny instalace pro pračku, je zde topný elektrický žebřík, odtahový ventilátor s časovým doběhem a LED osvětlení stropu, kde druhé světlo pro zrcadlo má svůj vypínač a pracovní zásuvku.

WC je vytvořeno systémem Geberit, kde rozpěrná konstrukce závěsného WC je ukotvena v zesílených 2 mm UA profilech. Tento systém uchycení závěsného WC v panelákové koupelně, je velmi pevný a drží podstatně lépe, než v Ytongových tvárnicích. Po dvojitém opláštění WC konstrukce, vytvoření revizních dvířek stoupaček a výmalbě se přešlo k obkládání stěn a položení dlažby. Po vyspárování a aplikací silikonů se namontovala WC mísa s pomaloběžným prkénkem a nainstalovalo se splachovací tlačítkoDodané služby
PLÁNUJETE REKONSTRUKCI?
Zavolejte mi 777 591 901, nebo napište info@monter-vaclav.cz

Ostatní realizace