Kompletní rekonstrukce panelákových bytů Trutnov - Montér Václav     www.monter-vaclav.czRekonstrukce koupelny v paneláku - www.monter-vaclav.cz

Rekonstrukce koupelny v paneláku


Rekonstrukce koupelny v paneláku, dle grafického návrhu z koupelnového studia.

To byl případ této rekonstrukce koupelny, kdy si majitel pořídil byt 3 + 1 v paneláku a celý ho nechal zrekonstruovat. Moje služby byly využity na postavení nového jádra, obložení koupelny a instalací zařizovacích předmětů. Ve vstupní chodbě se ještě snížil strop, nad kterým vede nová elektroinstalace k elektro rozvaděči. Ve stropě si našla své místo tepelně akustická izolace Isover a bodové osvětlení.

 

Původní umakartové jádro si majitel vyboural sám, takže mě čekal “čistý” stavební prostor, do kterého jsem začal stavět sádrokartonovou konstrukci z UW a CW profilů Rigips. Po sestavení konstrukce a opláštění sádrokartonem z vnitřní strany, se natahaly potřebné rozvody vody, odpadů, elektroinstalace a vzduchotechniky. Dutina v profilech se vyplnila akustickou izolací, která výborně tlumí hluk z koupelny a WC a obráceně je neprůzvučná, z dotčených místností koupelny a WC. Po úpravě povrchů zdí, podlah a snížením stropů v koupelně a WC, kde si své místo našlo bodové osvětlení, bylo vše připravené pro obklad a dlažbu.

 

Obklady byly zvoleny v kombinaci tmavě fialové a bílé s perletí, povrch je vlnitý a ve vysokém lesku. Obklad je ve formátu 42 cm x 22 cm a mozaika fialové barvy ve formátu 3 cm x  3 cm (jedna kostička). Dlažba je formátu 33 cm x 33 cm a její povrch je také provlněný. Vana o velikosti 160 cm x 70 a zavěšené umyvadlo se skříňkou na zdi šíře 65 cm, dotvořilo v koupelně příjemné prostředí. Revizní dvířka instalačních rozvodů jádra, jsou s citem zakomponovány do obkladů stěny, aby jejich přítomnost nijak nenarušovala hezký vzhled koupelny.

 

Samostatné WC je odděleno od koupelny a má velmi příjemný prostor k užívání, kde půdorysná plocha je 140 cm x 90 cm. WC je použito závěsným systémem Geberit, a tak místnost působí velmi moderně. Obklady, mozaika a dlažba, byly použity stejné, jako v koupelně, ale ukončení obkladu skončilo ve výšce 150 cm od podlahy.

 

Video z rekonstrukce zde: Dodané služby
PLÁNUJETE REKONSTRUKCI?
Zavolejte mi 777 591 901, nebo napište info@monter-vaclav.cz

Ostatní realizace