Kompletní rekonstrukce panelákových bytů a koupelen Trutnov - Montér Václav     www.monter-vaclav.czwww.monter-vaclav.cz

Rekonstrukce cihlového bytu 4+1


Opět jsme si odskočili na další rekonstrukci cihlového bytu v Trutnově, kde nás oslovil starší manželský pár, jestli jim vytvoříme nové a příjemné bydlení.

Před samotnou rekonstrukcí bytu, proběhlo pár osobních schůzek se zákazníkem, vypracoval se cenový rozpočet, na základě něhož se manželé rozhodli, že si některé práce budou dělat sami, abychom se vešli do jejich cenového rozpočtu. Zajímavostí při rekonstrukci bytu bylo to, že pan majitel s námi byl po celou dobu rekonstrukce byl a připravoval nebo se na přímo podílel s rekonstrukcí bytu. Navíc v jeho pěkném důchodovém věku se pracovitostí vyrovnal mladším kolegům z našeho oboru, za což má můj velký obdiv.

Plán rekonstrukce bytu o velikosti 4+1 a podlahové ploše 88 m2 spočíval v nových podlahách, nové elektroinstalaci, měnila se otopná tělesa, snižovaly se stropy pomocí sádrokartonu a na řadu přišla i nová koupelna. Trochu se změnila i dispozice bytu oproti původnímu stavu, protože v nově zrekonstruovaném bytě budou bydlet další dva členové rodiny s jejich novorozenou holčičkou.

Začalo se vyklízením bytu, který si majitel zařizoval sám a my jsme začali s křížovými konstrukcemi nových stropů, které budou opláštěné bílými sádrokartonovými deskami. V této fázi se měnily radiátory a stropními konstrukcemi se protahovala nová elektroinstalace, dle požadavků majitelů pro jejich nové bydlení. Majitel bytu si proboural v jednom z pokojů vstup, aby se tento vzdálenější pokoj nemusel obcházet z jiného pokoje, kde budou bydlet nový členové rodiny. Všechny tyto myšlenky a hrubé práce si pan majitel realizoval sám. Z mé strany se dělaly dokončovací a začišťovací práce a přípravy před malováním bytu. Malování bytu si majitel prováděl sám a zapojila se do toho tehdy celá čtyřčlenná rodina. Malá holčička, byla ještě u nastávající maminky, v bříšku.

Podlahy byly v bytě dřevěné, kde na dřevěných fošnách byly našroubovány dřevotřískové desky. Ty se dodatečně ještě celé prošroubovaly k dřevěným fošnám, protože se místy podlaha pohupovala a tímto způsobem se pevně dřevotřískové desky uchytily. Podlaháři poté vytvořili adhezní můstky a celý byt vylili samonivelační hmotou. Na takto připravený podklad se pak již položilo a přilepilo lino, které si majitelé vybrali na prodejně u podlahářů.

Na poslední řadu přišla rekonstrukce koupelny, kde se dispozičně vše zachovalo, ale použily se dnešní moderní materiály. Po vybourání původního koupelnového vybavení, obkladů a dlažby se nově udělaly instalace vody a odpadů a snížil se strop opět pomocí sádrokartonu akorát v zelené barvě. V novém stropě našly zalíbení zapuštěná LED světla. Původní volně stojící WC nahradilo to moderní závěsné, od Geberitu. Staré umyvadlo nahradilo moderní, zavěšené na zdi a plechovou vanu nahradila vana z akrylátu, která má lepší izolační vlastnosti. Tím, že část rodiny preferuje sprchování a druhá část nakládání do vany, byla vana opatřena sprchovou skleněnou zástěnou a sprchovým setem. Vyměnil se i trubkový topný žebřík a elektrický bojler. Obklad na stěnách je ve formátu 60×30 cm od českého výrobce RAKO, v odstínech šedé s texturou hrubé pytloviny. Dlažba, na podlaze v koupelně a vstupní chodbě je též v šedém dekoru s prvky dekorace dřeva a ve formátu 15×60 cm také od RAKO.

Poslední fází rekonstrukce cihlového bytu o velikosti 4+1 byla instalace nových obložkových dveří kde čtvery dveře byly klasické křídlové a páté byly posuvné se systémem posuvu na zeď. Dveře jsou v hrubším dekoru dřeva a imitací bílé borovice.

 

Zajímavosti z rekonstrukce bytu:

  • Nikdy není pozdě, takže i lidé v důchodu chtějí mít pěkné bydlení
  • Konečně bezproblémové parkování v místě rekonstrukce
  • Pouze pár schodů do bytu a hlavně bylo léto a teplo 
  • Majitel byl po celou dobu rekonstrukce přítomen, za což má můj obdiv
  • Měl jsem 10 dní poruchu na dodávce, majitel mi půjčoval své auto
  • Na podzim se narodila mladé rodině krásná holčička
  • Doba rekonstrukce byla 6 týdnů

 

Reference od klienta:

Pan Chroustovský nám dělal kompletní rekonstrukci bytu. Jsme velice spokojeni s jeho prací. Výborná komunikace, nápady, rychlost a kvalita. Ještě jednou děkujeme za celou rodinu.

 Rodina RejmontovaDodané služby


PLÁNUJETE REKONSTRUKCI?
Zavolejte mi 777 591 901, nebo napište info@monter-vaclav.cz

Ostatní realizace