Kompletní rekonstrukce panelákových bytů Trutnov - Montér Václav     www.monter-vaclav.czRekonstrukce bytu a koupelny v paneláku

Rekonstrukce bytu a koupelny v paneláku


Jedna z dalších zdařilých rekonstrukcí byla v panelákovém bytě velikosti 2+1. Požadavek byl na kompletní rekonstrukci bytu, takže se měnily rozvody elektriky, vody a odpadů. Jádro koupelny bylo vyzděné pomocí tvárnic Ytong.

  • Nejprve se začalo vybouráním umakartového jádra, a poté nekonečné nošení Ytongových kostek, do druhého patra. Čtyřpatrový panelák, byl bohužel bez výtahu. Po vyzdění jádra, naběhli vodáci na potřebné instalace v koupelně, WC a kuchyni a já si mezitím udělal rošty, pro sádrokartony v celém bytě. Elektrikář natahal nové rozvody pro světla, vypínače a zásuvky. Část kabelů se za frézovala do panelů, zbytek se tahal stropní konstrukcí.

Teď už jsem měl připravené instalatérské náležitosti pro koupelnu, WC a kuchyň, takže jsem se mohl pustit do obkládání .

  • Začal jsem místností pro WC, kde jsem si musel vyhrát s revizními dvířky stoupaček. Velikost dvířek je 60 x 100 cm a jsou ze sádrokartonu. Po jejich obložení, společně se zadní stěnou, vytváří poměrně jednolitý dojem obložené stěny. Obklad na stěny byl použit ve formátu 40 x 20 cm v bílé barvě a vysokém lesku. Následně jsem obložil zbylé dvě stěny do výšky 120 cm od země. Pak se nalepila dlažba v dekoru dřeva a místnost byla připravena, pro další pracovní kroky.

Na řadu přišla koupelna. Na levé straně, vznikla přizdívka, v které jsou vedeny všechny instalace pro pračku. Před samotným obkládání koupelny se aplikovala hydroizolační stěrka. Obklad koupelny, je ve formátu 40 x 20 cm v bílém lesku, doplněný s tmavě hnědou listelou, o výšce 5 cm. Po obložení koupelny se instalovala vana o rozměrech 150 x 70 cm a byl použit čelní panel. Pokládka dlažby v imitaci dřeva a formátu 120 x 15 cm, doladila kompletnost obloženého prostoru. Po vyspárování všech ploch a aplikací silikonů, se nainstalovalo umyvadlo se skříňkou a zrcadlem. V koupelně a WC bylo použito LED bodové osvětlení a odtahové ventilátory par s klapkou. Poslední věcí pro panelákovou koupelnu vyzděnou z Ytongu, bylo osazení obložkových dveří.

  • Po koupelně se přešlo na kuchyň, která se připravovala dle předem vytvořeného návrhu, takže všechny instalace elektřiny, vody, odpadů, vody a plynu, měly svůj smysl. Následně se přešlo na obkládání prostoru, mezi spodníma a vrchními skříňkami červenými lesklými obklady velikosti 20 x 20 cm. Na strop se instaloval sádrokarton se zateplením a  LED osvětlením a poslední kapitolou byla pokládka dlažby ve formátu 40 x 20 cm. Dlažba byla položena v kuchyni, spojovací chodbě a vstupní chodbě a utvořila jednotný celek těchto částí. Postavená kuchyň je od IKEA a skvěle zapadla do připraveného prostoru.

Ve zbylých obývacích místnostech bytu, byly práce jednodušší. Místnosti  potřebovaly stropy ze sádrokartonu s bodovým LED osvětlením. Oškrábáním staré malby, zatažením spár na stěnách z panelů, malováním a pokládkou plovoucí podlahy, vzniklo hezké bydlení.

Zajímavosti z rekonstrukce bytu:

  • Nové koupelnové jádro postaveno z Ytongu
  • Stejná dlažba ve vstupní chodbě i kuchyni
  • Bylo vypito cca 20 litrů turecké kávy a snědeno 35 obědů
  • Byt se nachází v 2. patře panelového domu bez výtahu a s tím souvisí delší doba rekonstrukce a fyzická náročnost
  • Doba rekonstrukce byla 7 týdnů, což bylo cca 340 hodin prací

VIDEO hotové rekonstrukce panelákového bytu zde:Dodané služby


PLÁNUJETE REKONSTRUKCI?
Zavolejte mi 777 591 901, nebo napište info@monter-vaclav.cz

Ostatní realizace