Kompletní rekonstrukce bytů Trutnov - Montér Václav     www.monter-vaclav.cz » Kompletní rekonstrukce cihlového bytu 3+1

Kompletní rekonstrukce cihlového bytu 3+1


Můj táta mi vždycky říkával, ať se chovám k lidem tak, jak bych to chtěl já a ať dělám vždycky práci tak, jako kdybych si ji dělal sám pro sebe.

Když jsem se jednoho krásného rána probudil a řekl jsem si, že se stanu Montérem Václavem oslovila mně hned první klientka. Po dohodě jsem provedl drobné práce na bytě, které klientka potřebovala, a tím začalo mé podnikání. Uběhly nějaké roky, a když jsem si jednoho večera pročítal poštu na PC a přečetl si e-mail od mé úplně první klientky, že by chtěla zrekonstruovat celý byt, měl jsem velikou radost.

Cihlový byt se nachází v Trutnově na Kryblici a byl velikosti 3+1 s podlahovou plochou 70 m2. Rekonstrukcí si před cca 7 lety prošla koupelna a kuchyň, kde se v koupelně zazdil dveřní otvor do kuchyně a tím se koupelna společně s kuchyní zvětšila. Jinak byl byt v původní podobě, jak ho kdysi učňové stavěli pro lidi, kteří pracovali v Trutnovském průmyslu.

Požadavky mé klientky měly jasnou představu a musím ocenit, že návrh na novou dispozici bytu, byl velmi dobře promyšlen. Vybourání příčky mezi kuchyní a obývákem a příčky mezi chodbou a obývákem, byl velmi dobrý záměr a byt je teď velmi vzdušný. Tyto otevřené prostory mám rád a od začátku rekonstrukce jsem se těšil na finální výsledek.

Před bouracími pracemi, jsme museli mít statický posudek, kde bylo vyznačeno, jak bourací práce budou probíhat a co musíme zanechat, abychom staticky nepoškodili byt, který byl v patře nad námi. Začali jsme tedy bouráním všeho, co nebylo pro novou dispozici bytu vhodné. Byly to již zmíněné příčky, zrušila se cihlová spíž v kuchyni, vybourala se 7 let stará koupelna a WC. Suť jsme vynášeli ze třetího patra po schodech a měla celkovou váhu 2,75 tuny. Kolem 3 tun se také nanosil zpět materiál potřebný pro rekonstrukci. Klientka nechtěla mít v bytě plyn, který ohříval vodu a zajišťoval potřeby pro vaření. O zrušení plynu se musí zažádat, kde vám plynoměr odmontují a zapečetí plynovou trubku. Vodu nyní ohřívá elektrický bojler a majitelka si nyní dopřává vaření na elektrických spotřebičích.

Při bouracích pracích se zjistili opravované praskliny zdí mezi koupelnou a obývákem a ložnicí a obývákem. Vzhledem ke statice se tyto stěny museli ponechat a vyspravit je výztužemi. V ložnici, dětském pokoji, koupelně a WC se vyřezaly kovové zárubně, které pak nahradily obložkové zárubně.

Elektrika v bytě byla pouze na tři staré jističe, takže by pro dnešní moderní bydlení nevyhověla. Do bytu se umístil silnější přívodní kabel, který zvládne jak vaření, tak i ohřev vody přes bojler včetně všech dalších drobných spotřebičů využívaných v domácnosti. V bytě byly cca 2,75 metru vysoké stropy. Velmi křivé původní betonové stropy, jsme snížili pomocí sádrokartonu. Ve vzniklé stropní dutině se protahovala potřebná elektroinstalace. Nově vytvořené zásuvky se vysekávaly do zdi a jejich přívody byly zafrézovány do zdiva a poté zapraveny. Kromě obývacího pokoje s jídelnou jsou ve stropech použity úsporné svítící LED panely.

Podlahy v tomto bytě byly oříšek, protože byly parketové a v kuchyni, chodbě a koupelně s WC betonové. Parketové podlahy měly velkou křivost, ale vše se podařilo srovnat. Malování bytů si majitelka zařídila sama, kde každá místnost má svůj specifický barevný tón. Po malbě podlaháři položili lina.

Koupelna, kde původně dominovala vana, je osazena velkým sprchovým koutem o rozměru 120 x 90 cm. Ve sprchovém koutě vznikla pěkná nika, pro odkládání potřeb pro sprchování. Nika ve sprchovém koutě vznikla po pečlivém zaměření a stavbě protější stěny, za kterou je nová kuchyň. Sprchový kout je opatřen termostatickým sprchovým setem. Odtokový kanálek o průměru 9 cm zajišťuje dostatečný odvod vody ze sprchování. V koupelně bylo namontováno umyvadlo se závěsnou skříňkou, osazeno zrcadlo a na stěně oddělující WC od koupelny, byl pověšen elektrický bojler. Ve stropě jsou umístěny LED panely a odtahový ventilátor s doběhem a automatickou uzavírací žaluzií. Obklad na stěnách v pískové barvě je ve velikosti 60 x 30 cm. Hnědě eloxované lišty rozbily monotónnost stěn. Modrý obklad ve sprchovém koutě je ve velikosti 75 x 25 cm, doplněn rohovými nerezovými lištami. Na podlaze, místo dlažby, zaujal pozici černý vinyl.

WC bylo předěláno z klasického kombíka na modernější závěsné. Konstrukce pod obkladem je systému Geberit. Pravá a zadní stěna WC je nově postavena pomocí sádrokartonu, kde vedou důležité instalace pro byt. Vodoměry se přemístily do vyšší pozice a v sádrokartonové stěně se umístila skrytá dvířka. Obklad pro WC byl použit stejný jako v koupelně a doplněn o hnědé eloxované lišty. Stejně jako v koupelně, tak i zde byl na podlahu zvolen černý vinyl.

Na video z rekonstruované koupelny a WC se můžete podívat zde:Dodané služby
PLÁNUJETE REKONSTRUKCI?
Zavolejte mi 777 591 901, nebo napište info@monter-vaclav.cz

Ostatní realizace