Kompletní rekonstrukce panelákových bytů Trutnov - Montér Václav     www.monter-vaclav.czDvě koupelny v paneláku - www.monter-vaclav.cz

Dvě koupelny v paneláku


Opravdu zajímavá rekonstrukce bytu, kde majitel změnil dispozice bytu tak, že přemýšlíte, jestli jste opravdu v panelákovém bytě.

Zásadní změnou jsou dvě koupelny. Ano i v paneláku můžete mít dvě koupelny. Musí se tomu samozřejmě přizpůsobit celý byt a kuchyňskou linku budete mít společně s obývákem. Dnešní bydlení tomu ale nahrává a lidé chtějí žít v hezkých bytech a mít všechno uživatelsky příjemné.

Když mě majitel bytu oslovil, na rekonstrukci jeho panelákového bytu o velikosti 4+1, ještě jsem nevěděl jeho záměry. Po zaslání podkladů, jak by měla rekonstrukce vypadat, jsem neváhal ani minutu. Byly dva druhy zadání. První zadání bylo s klasickou koupelnou a zachování dispozice bytu 4+1. Druhé zadání bylo se dvěma koupelnami a vybouráním dvou panelových příček. Majitel měl k dispozici rozpočet 500 000 Kč, s kterým chtěl pořídit i vybavení bytu. Po několika konzultacích a výpočtech rozpočtů se nakonec přiklonil k druhé variantě rekonstrukce. Do rozpočtu 500 000 Kč jsme se ale samozřejmě nevešli s vybavením bytu.

 

Rekonstrukce započala vybouráním všeho, co obnášelo předělání bytu na 4 + KK s dvěma koupelnami. Vybouralo se umakartové jádro a dvě panelové příčky, které původně tvořili tři pokoje. Vybouraného materiálu bylo přes 3,5 tuny a byt se nacházel v 6. patře!!! Něco jsme odvozili ve výtahu, ale spoustu materiálu jsme odnosili po schodech. Tato část rekonstrukce, byla opravdu fyzicky náročná. Tři pracovní dny, nošení materiálu dolů a nahoru, dá opravdu zabrat. Například 65 kusů sádrokartonových desek a všechny ocelové profily. Vše po schodech. Do výtahu se to opravdu nevejde, a i kdyby jo, tak bychom mohli výtah poškodit.

 

Po výměně materiálu od toho vybouraného, po ten k potřebě rekonstrukce, jsme se mohli pustit do díla. Začalo se stavbou dvou koupelen, kde vše bylo stavěno systémem Rigips. Instalatér předělával instalační stoupačku a nainstaloval rozvody vody a odpadů. Já s kolegou, jsme se pustili do škrábání a oprav stěn, po bouracích pracích. Postavili jsme novou příčku mezi obývákem a pokojem s balkónem. Připravili jsme kovové rošty stropů, aby elektrikář mohl rozvést všechny elektro rozvody. Když byly všechny rozvody připravené, mohli jsme všechny kovové konstrukce opláštit sádrokartonovými deskami. V koupelně byly použité zelené impregnované s vláknem, na stropy a příčky klasické bílé desky.

 

Po vybroušení všech sádrokartonových desek, které byly osazeny na stropě a příčkách, se vše na penetrovalo. Stěny byly opravené, takže dostaly penetrační nátěr také. Po těchto úpravách přišli podlaháři, kteří strhli všechna původní lina. Pro úpravu betonových podlah pro vinylovou podlahu, použili nivelační hmotu. Byt už nevypadal jako staveniště a začínal mít finální podobu. Po vytvrzení podlah se celý byt vymaloval bílou barvou. Bílou barvu dostaly i všechny kovové zárubně. Elektrikář následně usadil stropní LED panely, zásuvky, vypínače a rozvaděč v chodbě.

 

V této fázi rekonstrukce vypadal byt už o mnoho lépe a mě čekala poslední práce. Obklad dvou koupelen. Abych upřesnil, jak koupelny byly v bytě situovány, tak první koupelna byla přístupná z chodby. Druhá koupelna měla vchod z ložnice. Druhá koupelna byla totiž součástí ložnice a byla oddělena skleněnými posuvnými dveřmi. Ložnice se nachází v místě, kde dřív byla původní kuchyně.

 

Majitel chtěl mít v bytě vše bílé, a tak i koupelny byly obloženy bílým obkladem. Spáry se vyspárovaly světle šedou a dlažba koupelen byla v odstínu šedé. Obě koupelny měly stejné vybavení. Koupelna u ložnice měla sprchový kout ve variantě čtvrtkruh o velikosti 90 x 90 cm. Koupelna z chodby měla sprchový kout ve tvaru obdélníku o rozměrech 100 x 80 cm, doplněnými posuvnými dveřmi. Koupelna u ložnice má rozměry 210 x 155 cm, ta z chodby má rozměry 180 x 178 cm.

 

Po kompletním dokončení obou koupelen, přišli podlaháři a nalepili vinylovou podlahu a obvodové lišty. Podlaha je jednotná ve všech obytných místnostech. Poslední věcí je natření původních radiátorů. Tím, že byla topná sezóna, se radiátory nenatíraly.

 

Zajímavosti z rekonstrukce bytu:

  • Dvě koupelny v panelákovém bytě
  • Změna dispozice celého bytu
  • Kuchyně přemístěna do jiné místnosti a je společná s obývacím pokojem
  • Vybourání 2 ks panelových příček
  • Byt se nachází v 6. patře a s tím souvisí delší doba rekonstrukce a fyzická náročnost
  • Doba rekonstrukce byla 11 týdnů

 

Reference od klienta:

Pan Chroustovský, pro mne zajišťoval kompletní rekonstrukci panelového bytu o půdorysu 74 m2, včetně změn vnitřních dispozic bytu. Výsledkem rekonstrukce, je byt s prostorným obývákem včetně kuchyně, 3mi ložnicemi a 2ma koupelnami. Práce na bytě zahrnovaly veškeré činnosti od vybourání a vyklizení bytu, přes rekonstrukce elektro rozvodů, výměnu podlah, výmalbu stěn a zejména vybudování 2 koupelen včetně instalatérských prací. Na činnosti, které pan Chroustovský nevykonával osobně, zajistil kvalifikované řemeslníky, kteří je provedli. Rekonstrukce tak byla provedena de facto na klíč, včetně domyšlení nezbytných detailů, což mi ušetřilo velkou spoustu času a starostí. Zejména oceňuji pečlivost a důslednost pana Chroustovského, se kterou k projektu přistupoval a to nejen v oblasti řemeslné, ale i z formálního hlediska (smlouva, komunikace na vysoké profesionální úrovni atd.). Realizace trvala cca 2 měsíce v souladu s domluveným harmonogramem. Práce byly provedeny ve vysoké kvalitě a předání proběhlo bez výhrad. Po více než měsíci od předání, nebyla žádná část díla reklamována. 

 

Video nových koupelen zde:

 

 

 

 

 

 Dodané služby


PLÁNUJETE REKONSTRUKCI?
Zavolejte mi 777 591 901, nebo napište info@monter-vaclav.cz

Ostatní realizace