Kompletní rekonstrukce panelákových bytů Trutnov - Montér Václav     www.monter-vaclav.czSádrokarton v paneláku - www.monter-vaclav.cz

Sádrokarton v paneláku


Rekonstrukce bytu 4+1 v paneláku, která byla v podobě montáže sádrokartonů na strop a stavbou nové koupelny s WC.

  • Všechny sádrokartonové stropy jsou postaveny na křížové konstrukci s CD profilů a doplněny akustickou a tepelnou izolací Isover. Stropy jsou snížené o 10 cm, od původního panelového stropu. Čistá výška stropů od nových vinylových podlah je nyní 250 cm. V bytě se vylepšila jak akustika od sousedů z vyššího patra, tak i tepelná pohoda a tím i úspora za vytápění bytu. Kvůli změně dispozice bytu, kde kuchyň zaujmula místo, kde dřív byla ložnice, se zbourala panelová nenosná příčka. Novou sádrokartonovou příčku jsem postavil o metr dál, aby se zvětšil prostor pro kuchyň. V příčce, která je postavena ze zeleného sádrokartonu, jsou vedeny instalace pro novou kuchyň.

V jedné z místností, která má společnou panelovou stěnu se schodištěm chodby a výtahem, jsem vytvořil sádrokartonovou předstěnu. Tato předstěna pohlcuje nežádoucí zvuky, které prostupují ze zatěžované chodby, do bytu. Konstrukce předstěny je vytvořena z UW a CW profilů o šířce 75 mm. Mezi profily byla vložena akustická kamenná izolace Isover.

  • Původní umakartové jádro nahradilo Ytongové. Majitel si trval na Ytongových tvárnicích, i když takto postavené jádro má horší statické a akustické vlastnosti, než to ze sádrokartonu. Koupelna se rozšířila a protáhla, a tak má rozměry 245 x 200 cm. Závěsné WC od Geberitu se přestěhovalo do původní průchozí chodby. Nyní má WC velkorysé rozměry 200 x 90 cm a mohlo se k němu pohodlně nainstalovat i malé umyvadlo. Více o stavbě nové koupelny naleznete na mém webu, který se specializuje pouze na koupelny.

 

  • Na stavbu nové koupelny se prosím podívejte zde: 

https://delamekoupelny.cz/realizace/koupelna-na-klic/

 

 Dodané služby


PLÁNUJETE REKONSTRUKCI?
Zavolejte mi 777 591 901, nebo napište info@monter-vaclav.cz

Ostatní realizace