Kompletní rekonstrukce bytů Trutnov - Montér Václav     www.monter-vaclav.czRekonstrukce koupelnového jádra - www.monter-vaclav.cz

Rekonstrukce koupelnového jádra


Rekonstrukce bytového jádra v bývalém hornickém bytě byla pro mě výzva

Když mě pan Papáček oslovil, že by chtěl zrekonstruovat  právě zakoupený byt, rád jsem jeho požadavkům vyhověl. Byt bude používán k celoroční rekreaci. Po naplánování všech potřebných prací k rekonstrukci a dispozičního řešení nové koupelny a kuchyně, jsem se pustil do díla.

Jako vždy přišly na řadu bourací práce, kde se vše staré a nevyhovující zlikvidovalo, včetně rozvodů vody, odpadů, částečně elektriky a i plynového rozvodu. Pro ohřev vody, byla používána plynová karma, kterou nahradil elektrický bojler. Bojler nevisí pouze na sádrokartonu, ale na speciální konstrukci UA profilů, které mají nosnost 200 kg. Bojler s náplní vody váží 117 kg.

 

Kuchyň jejíž stěna, která je společná i pro koupelnu, je postavena  sádrokartonovou konstrukcí a je opatřena novými rozvody elektriky v měděných vodičích. Voda a odpady jsou v plastových rozvodech. Původní plynová karma byla nahrazena elektrickým bojlerem o objemu 80 litrů. Plynové rozvody v kuchyni byly vyřezány a v místech vyústění zavařeny. Následoval obklad prostoru mezi spodními a vrchními skříňkami kuchyňské linky, malování, položení lina a montáže samotné kuchyňské linky.

 

Koupelna má dvě obvodové stěny a strop ze sádrokartonového systému Rigips a dutiny jsou opatřeny izolací Isover pro dokonalé akustické vlastnosti. Stěny jsou obloženy obkladem velikosti 20 x 20 cm. Bílý obklad začíná ve 115 cm od podlahy. V místech bílého obkladu, který je nalepen až do výšky stropu, jsou náhodně vlepeny barevné dekory o rozměru 20 x 40 cm. Na podlahu je použita dlažba o rozměru 30 x 30 cm. Asymetrický sprchový kout o rozměru 100 x 80 cm skvěle padne do malého prostoru koupelny o rozměrech 163 x 142 cm. Umyvadlo se skříňkou je o rozměrech 55 cm a zrcadlová galerka je šířky 60 cm. Pračka s předním plněním šíře 60 cm zaujme místo vedle sprchového koutu. Praktický doplněk koupelny je topný elektrický žebřík, který poslouží i jako sušák ručníků. Osvětlení koupelny obstarává 3 x LED osvětlení o průměru 15 cm. Pro odtah par při sprchování, slouží ventilátor s časovým doběhem a uzavíracími žaluziemi. Sprchová baterie je termostatická a se sprchovým setem.

WC v jehož stoupačkách vedou nové rozvody vody, odpadů, odkapávání vody z bojleru, rozvodu elektra a  vzduchotechniky, je postaveno také ze sádrokartonové konstrukce Rigips s izolací Isover. Na obložení stěn byl použit oranžový obklad do výšky 105 cm od podlahy a ukončen lištou. Dlažba je ve formátu 30 x 30 cm. WC kombi má zadní vývod a má dvojité splachování pro úsporu vody. Plastová revizní dvířka mají velikost 60 x 60 cm a tím je docílen pohodlný vstup, ke všem potřebným instalacím. Osvětlení prostoru zajišťuje LED osvětlení o průměru 12 cm a v neposlední řadě plní svojí funkci i odtahový ventilátor s doběhem a s uzavíracími žaluziemi.

 

  • REFERENCE OD KLIENTA

Pana Chroustovského jsem oslovil se záměrem rekonstrukce bytového jádra a koupelny. Jeho přístup a zájem o provedení zakázky byl od první chvíle nadprůměrný. Mohu s klidným srdcem prohlásit, že volba to byla velmi šťastná. Pan Chroustovský časově i kvalitativně dodržel dohodnuté postupy. Navíc byl schopen zajistit i další řemeslníky. Mohu jen doporučit.

Jan PapáčekDodané služby


PLÁNUJETE REKONSTRUKCI?
Zavolejte mi 777 591 901, nebo napište info@monter-vaclav.cz

Ostatní realizace