Kompletní rekonstrukce bytů Trutnov - Montér Václav     www.monter-vaclav.czDvě koupelny v rodinném domě - www.monter-vaclav.cz

Dvě koupelny v rodinném domě


 

Dvě koupelny jednou ranou …..

To byl případ této zakázky v Žacléři v novostavbě rodinného domu. Tuto zakázku, jsem si dlouho přál. Byla to pro mě vlastně nová zkušenost, protože jsem nemusel nic bourat a stavět do nových materiálů. Zde bylo vše připravené a já se mohl věnovat lepení obkladů, dlažeb a instalací zařizovacích předmětů.

Další zajímavostí bylo, že přízemní koupelna byla s vanou a koupelna v podkroví domu, měla sprchový kout.

 

Koupelna v podkroví

Nejdříve se provedlo napenetrování stěn a podlahy, kvůli vyrovnání nasákavosti podkladů před obkládáním. Po hydroizolaci stěn v prostoru sprchového koutu a podlahy, jsem pak přistoupil k obkládaní stěn. Začal jsem prostorem pod šikmou střechou, kde se nachází střešní okno a dál jsem pokračoval po stěnách, ke dveřím. Obklady a dlažba zde byly použity stejné, jako v přízemní koupelně o formátu 33 x 25 cm. Listela se umístila nad předposlední řadu obkladů a ztratila se v šikmině střechy, kde se zařezávaly i ostatní obklady.  Část stěny, kde je umístěno umyvadlo se skříňkou o šířce 60 cm, se obložila oranžovým obkladem. Tímto stejným obkladem se obložil i roh koupelny, kde bude umístěn sprchový kout. Trošku oříšek, bylo umístění sprchové vaničky z litého mramoru, do dlažby. Tahle instalace, je spíše pro trpělivé obkladače. Musí se pečlivě vyřezat půdorysný tvar sprchové vaničky do dlažby. Výsledek však stojí za to. Vanička je nad dlažbou cca 15 mm a vypadá to pěkně. Tímto řešením, je tedy snížen vstup do sprchového koutu, který je teď velmi pohodlný. Koupelna má rozměr cca 200 x 245 cm, a tak si zde své místo našel čtvrtkruhový sprchový kout o rozměru 90 x 90 cm, od výrobce Anima, umyvadlová skříňka Keramia, šíře 60 cm a WC kombi se zadním vývodem od výrobce Jika.

 

Koupelna v přízemí domu

Jako první na řadu přišlo napenetrování stěn a podlahy, kvůli vyrovnání nasákavosti podkladů před obkládáním. Po hydroizolaci stěn v prostoru budoucí vany, a poté i celé podlahy, jsem se pustil do obkládaná stěn. Obklady byly použity ve formátu 33 x 25 cm a lepily se na výšku. Listela se umístila nad předposlední řadu obkladů. Poslední řada obkladů, se ukončila cca 40 cm pod stropem. Zajímavým prvkem při obkládaní bylo to, že prostor kolem vany a vanová podezdívka je v oranžové barvě obkladu a zbylé části stěn, jsou ve světlé barvě obkladu. Světlá dlažba už jenom podtrhla celkový dojem z obložení koupelny. Tato koupelna má rozměr cca 200 x 204 cm, a tak si zde své místo našla plechová vana o rozměru 170 x 70 cm, umyvadlová skříňka Keramia šíře 60 cm a WC kombi se zadním vývodem, od výrobce Jika.

 

  • REFERENCE OD KLIENTA
“Spolupráce s panem Chroustovským byla vynikající. Průběžně jsme konzultovali možné varianty postupu, s maximálním ohledem na vlastní požadavky. Byla tu vstřícnost, spolehlivost, poctivá a kvalitně odvedená práce.”
 
 Dodané služby
PLÁNUJETE REKONSTRUKCI?
Zavolejte mi 777 591 901, nebo napište info@monter-vaclav.cz

Ostatní realizace