Kompletní rekonstrukce bytů Trutnov - Montér Václav     www.monter-vaclav.czAkustické sádrokartony v paneláku - www.monter-vaclav.cz

Akustické sádrokartony v paneláku


V dnešní uspěchané době, kde hluk se stává naším nepřítelem a bohužel se nám ho nedostává ani v našich obydlích, zejména panelových bytech, nám tak vzniká otázka, jak alespoň v místě našeho domova, tento nepříjemný zvukový jev eliminovat.

Co kdyby bylo řešení, jak hluk v panelovém bytě odrušit tak, že by se takové to bydlení stalo velmi příjemným?

Současné panelákové bydlení, bohužel nevyhovuje normám pro kvalitní bydlení v dnešní moderní době a spousta lidí zná, že po příchodu z práce musí poslouchat zvuky od sousedů.

 

Jedno z řešení, může být modrá akustická deska Rigips, která má větší hustotu materiálu, než známé běžné sádrokartonové desky a tudíž pohlcuje lépe zvukové vibrace. S kombinací kamenné izolace Isover a unikátním systémem nekotvení profilové konstrukce do stropních panelů, vytváří velmi dobrou zvukovou bariéru zvuků, kterou šíříte z bytu vy, a také eliminuje zvuky, které přijímáte z okolních sousedících bytů.

 

Při této rekonstrukci panelového bytu, bylo šíření hluku nejvíce zaměřeno ve stoupačkách topení, kde trubky od topení,  jsou bohužel výborný zvukovod šíření zvuků. Po jejich “odhlučnění” kde vzniknul i celkem vzhledný kastlík, se poté zaizolovaly stropy na konstrukci profilů  UW a CW, do kterých se pak vkládala kamenná izolace o vyšší objemové hmotnosti, než je 35kg na m3. Při vytvoření sádrokartonových podhledů, se po celém bytě natáhly nové rozvody elektřiny pro světla a nové zásuvkové obvody našly své místo v některých předstěnách, které byly taktéž dotčeny rušivými zvuky od sousedů.

 

Na závěr má tato rekonstrukce ještě dvě další pozitiva, kde prvním pozitivem je, že se snížila energetická náročnost vytápění bytu a tím druhým pozitivem je to, že modré akustické Rigips jsou opatřeny úpravou Active Air, které vám čistí vzduch v místnostech po dobu mnoha let.

 

Zdraví vás Montér VáclavDodané služby
PLÁNUJETE REKONSTRUKCI?
Zavolejte mi 777 591 901, nebo napište info@monter-vaclav.cz

Ostatní realizace