Kompletní rekonstrukce bytů Trutnov - Montér Václav     www.monter-vaclav.czAkustické sádrokartony v paneláku - www.monter-vaclav.cz

Akustické sádrokartony v paneláku


V dnešní uspěchané době, kde hluk se stává naším nepřítelem a bohužel se nám ho nedostává ani v našich obydlích, zejména panelových bytech, nám tak vzniká otázka, jak alespoň v místě našeho domova, tento nepříjemný zvukový jev eliminovat.

Co kdyby bylo řešení, jak hluk v panelovém bytě odrušit tak, že by se takové to bydlení stalo velmi příjemným?

Současné panelákové bydlení, bohužel nevyhovuje normám pro kvalitní bydlení v dnešní moderní době a spousta lidí zná, že po příchodu z práce musí poslouchat zvuky od sousedů.

  • Jedno z řešení, může být modrá akustická deska Rigips, která má větší hustotu materiálu, než známé běžné sádrokartonové desky a tudíž pohlcuje lépe zvukové vibrace. S kombinací kamenné izolace Isover a unikátním systémem nekotvení profilové konstrukce do stropních panelů, vytváří velmi dobrou zvukovou bariéru zvuků, kterou šíříte z bytu vy, a také eliminuje zvuky, které přijímáte z okolních sousedících bytů.
  • Při této rekonstrukci panelového bytu, bylo šíření hluku nejvíce zaměřeno ve stoupačkách topení, kde trubky od topení,  jsou bohužel výborný zvukovod šíření zvuků. Po jejich “odhlučnění” kde vzniknul i celkem vzhledný kastlík, se poté zaizolovaly stropy na konstrukci profilů  UW a CW, do kterých se pak vkládala kamenná izolace o vyšší objemové hmotnosti, než je 35kg na m3. Při vytvoření sádrokartonových podhledů, se po celém bytě natáhly nové rozvody elektřiny pro světla a nové zásuvkové obvody našly své místo v některých předstěnách, které byly taktéž dotčeny rušivými zvuky od sousedů.

Na závěr má tato rekonstrukce ještě dvě další pozitiva, kde prvním pozitivem je, že se snížila energetická náročnost vytápění bytu a tím druhým pozitivem je to, že modré akustické Rigips jsou opatřeny úpravou Active Air, které vám čistí vzduch v místnostech po dobu mnoha let.

 

Zdraví vás Montér VáclavDodané služby
PLÁNUJETE REKONSTRUKCI?
Zavolejte mi 777 591 901, nebo napište info@monter-vaclav.cz

Ostatní realizace